Szczegółowe informacje w zakładkach.
Zapraszamy
—————————————————————–
Regulamin przyznawania stypendiów naukowych i wyjazdowych stypendiów na zagraniczne staże podoktorskie dla kadry akademickiej SGGW w ramach projektu: „Program doskonalenia dydaktyki SGGW w dziedzinie pozyskiwania surowców roślinnych dla energetyki w kontekście celów Strategii Europa 2020”, finansowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, nr UDA-POKL-04.03.00-00-042/12-00.
Okres realizacji projektu: od 01.01.2013 do 31.12.2015
§ 1. Postanowienia ogólne
- Jednym z celów projektu „Program doskonalenia dydaktyki SGGW w dziedzinie pozyskiwania surowców roślinnych dla energetyki w kontekście celów Strategii Europa 2020”, zwanego dalej Projektem, jest przyznanie naukowych stypendiów na okres 12 miesięcy oraz wyjazdowych stypendiów na zagraniczne staże podoktorskie trwające 3 miesiące
w wiodących ośrodkach akademickich lub naukowo-badawczych, dysponujących unikalnym wyposażeniem i kadrą w określonych dziedzinach, pracownikom Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), w ramach zdobywania nowej wiedzy, doświadczenia, wzrostu kompetencji i umiejętności w zakresie prowadzonej działalności naukowo-badawczo-dydaktycznej. - Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) oraz współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Ośrodek akademicki lub naukowo-badawczy przyjmujący postdoka zapewnia postokowi opiekuna naukowego co najmniej ze stopniem doktora.
- Do obowiązków opiekuna naukowego postdoka, należy nadzór merytoryczny
w trakcie trwania stażu podoktorskiego oraz zatwierdzenie sprawozdania z przebiegu stażu. - Kolejne edycje konkursu na stypendia naukowe i stypendia wyjazdowe na staże podoktorskie zostaną przeprowadzone dodatkowo w marcu, czerwcu, październiku i grudniu 2014 roku, aż do momentu przyznania łącznie dziesięciu rocznych stypendiów naukowych
i wyjazdowych stypendiów na zagraniczne staże podoktorske. - Informacja o konkursach na stypendia ogłaszana jest przez Dziekana Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w której określa się tryb i zasady konkursu.
- W konkursie na uczestników programu stypendialnego i stażowego mogą uczestniczyć jedynie młodzi doktorzy zatrudnieni w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, do 10 lat od dnia obrony pracy doktorskiej.
§ 2. Rekrutacja uczestników stypendium naukowego i wyjazdowego stypendium na staże zagraniczne
- Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.), Statucie SGGW oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
- posiadają tytuł doktora
- są pracownikami naukowymi lub naukowo-dydaktycznymi SGGW
- posiadają dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w międzynarodowych czasopismach naukowych
- podejmowana tematyka daje szansę wzrostu transferu wiedzy i potencjału innowacyjnego
- W liście motywacyjnym kandydat powinien podać nazwę ośrodka akademickiego lub badawczo-naukowego oraz informacje o jego kadrze, unikatowym wyposażeniu lub działalności naukowo-dydaktycznej, w zakresie której zainteresowany jest kandydat.
- Osoby przystępujące do konkursu zobowiązane są do złożenia oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych i przekazania wszelkich niezbędnych danych organizatorom konkursu, zgodnie z wytycznymi wynikającymi z realizacji Projektu. Jeśli nie złożą oświadczenia, spowoduje to odrzucenie ich wniosku z przyczyn formalnych.
- Wniosek o przyznanie stypendium naukowego oraz stypendium wyjazdowego na zagraniczny staż podoktorski osoba zainteresowana powinna złożyć w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu konkursowym. Czas na składanie wniosków nie może być krótszy niż 14 dni kalendarzowych od daty ogłoszenia konkursu. Wnioski niekompletne i złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Wniosek może być wycofany na każdym etapie postępowania konkursowego na pisemną prośbę osoby, która go złożyła.
- Komisja konkursowa dokonuje wyboru laureatów danej edycji konkursu na podstawie
oceny złożonych wniosków i na tej podstawie ustala listę osób, które otrzymują stypendia. Komisja zastrzega sobie możliwość nie wybrania żadnego kandydata w danej edycji.
- Stypendia są przyznawane z uwzględnieniem zasady równych szans.
- Osoby, które złożyły wniosek o stypendium otrzymują informację o jego ocenie osobiście, pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Lista osób, które otrzymały stypendium, zwanych dalej Stypendystami, umieszczana jest na stronie internetowej „Programu doskonalenia dydaktyki SGGW w dziedzinie pozyskiwania surowców roślinnych dla energetyki w kontekście celów Strategii Europa 2020” (europa2020.sggw.pl).
- W przypadku utraty statusu pracownika Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie, wypłacanie stypendium naukowego i wyjazdowego zostaje wstrzymane. - Laureat konkursu otrzymuje roczne stypendium naukowe oraz stypendium wyjazdowe na zagraniczny staż podoktorski finansowane w ramach Projektu.
- Laureat konkursu w terminie jednego miesiąca przed zaplanowaną datą rozpoczęcia stażu, składa w pokoju Koordynatora Merytorycznego Zadania 4 – program stypendialny
i stażowy dla postdoków, kopię uzgodnienia terminu stażu zawartego z jednostką przyjmującą stażystę. - Osoby, które otrzymały stypendium zobowiązane są do złożenia sprawozdania zatwierdzonego przez opiekuna stażu, nie później niż 14 dni kalendarzowych po powrocie
z wyjazdu. - Sprawozdanie musi zawierać informację o:
1) wykonanej pracy naukowo-badawczej w trakcie pobierania stypendium oraz osiągniętych rezultatach,
2) sposobie w jaki zostaną upowszechnione wyniki pracy badawczo-naukowej.
Jako załącznik do sprawozdania należy dołączyć potwierdzenie pobytu w ośrodku, w którym stypendysta przebywał oraz opinię kierownika zespołu naukowego/badawczego na temat wykonanej przez stypendystę pracy.
- Osoby, które otrzymały stypendium zobowiązane są wraz ze swoim opiekunem naukowym stażu do wzięcia udziału w spotkaniu panelowym podsumowującym doświadczenia postdoków.
§3. Obowiązki laureata stypendium stażowego.
- Stypendysta zobowiązany jest do:
1) umieszczania w publikacjach naukowych i prezentacjach informacji o dofinansowaniu działalności naukowo-badawczej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL)
2) złożenia w określonych terminach sprawozdania i udział w spotkaniu panelowym, o których mowa w § 2.
- W przypadku naruszenia zasad regulaminu wypłacanie stypendium zostaje wstrzymane.
§4. Postanowienia końcowe
W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają wewnętrzne przepisy SGGW.